fbpx
Skip to content Skip to footer

Yepyeni bir akvaryum deneyimi Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde ziyaretçileri bekliyor.

Kayalık Kıyılar, tünel akvaryumun da içinde bulunduğu Ana Tank, Ormanlar, Nehirler ve Şelelaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ve interaktif oyun alanı Hayal Adası ile tematik bölümlerden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

Canlı Nüfusu
8080bin

Deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği.

Tür Çeşitliliği
808080+

200’den fazla canlı türüne ev sahipliği.

Emaar akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi

Tematik Alanlarımız

Kıyı bölgelerde yaşayan köpekbalıklarından denizlerin karanlık ve soğuk sularında yaşayan dev örümcek yengeçlerine, deniz tabanının en meraklı balıkları gobilerden piranalara, denizlerin en hızlı türlerinden manta vatozlarına kadar binlerce tür, ziyaretçileri okyanusların gizemli ve rengarenk dünyası ile buluşturuyor.

MACERA

İstanbul’da Eşsiz Bir
Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi Deneyimi

Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi İstanbul’un en özel akvaryum ve hayvanat bahçesi deneyimini birlikte sunuyor. Siz ziyaretçilerimize sunduğumuz geniş yelpazede tematik alanlar ve rehabilitasyon sonrası hayata döndürdüğümüz canlılar ile hem eğitici hem de eğlendirici bir gün geçirmenizi sağlıyoruz.

Sayılarla Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi

500’e yakın canlı türü ve 20 bin canlı sayısı ile deniz altı dünyasının renklerini ve aynı zamanda hayvanat bahçesinde görebileceğiniz canlıları keşfe davet ediyor. Bu akvaryum ve hayvanat bahçesinde 61 adet sergi siz ziyaretçilerimizin ziyaretine sunulmaktadır. Bu sergilerin 31’i balık, 21 tanesi sürüngen, 8 tanesi memeli ve 1 adet kanatlı yani penguen sergisinden oluşmaktadır.

2017 yılında açılan, 2 kattan oluşan bu tesis 4500 m2’dir ve 1.500.000 litre toplam su kapasitesine sahiptir.

Ana tank, hayal adası, şelale ve ormanların da içinde bulunduğu 11 adet tematik alanı ile hem büyüklerin hem de çocukların canlıların dünyasına dokunmasını sağlıyor. Özel hediyelik eşya dükkanında hem akvaryuma özel hediyeler alabilir hem de hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Tatiller, bayramlar ve özel günlerde yapılan konseptler ve şovlar ile deneyiminizi farklı boyutlara taşıyan bu su altı hayvanat bahçesi, ayrıca tüplü dalış deneyimi, okullara özel gezi ve doğum günü partileri gibi birçok etkinliğe de olanak sağlıyor.

Rehabilitasyona Gönderilen Canlılara Uygulanan Program

Bakanlık tarafından rehabilitasyon için gönderilen canlılar için hazırlanan programa göre öncelikle;

 • Gelen canlıya uygun karantina tankı hazırlanmaktadır
 • Gelen canlının sağlık durumu uzman veteriner hekimler tarafında incelenmekte ve boyu kilosu gibi önemli bilgiler düzenli kontroller için kayıt altına alınmaktadır
 • Yapılan sağlık taramasından sonra gerekli görülen tedavi planı çıkarılmaktadır
 • Canlıya özel olarak yemleme programı hazırlanır
 • Hazırlanan tedavi ve yemleme programı türden türe değişmekle birlikte 10 gün ile 60 gün arasında karantina alanında biyolog ve konusundan uzman personel tarafından beslenme programı uygulanmaktadır
 • Karantina süresi bittikten sonra canlı için hazırlanan doğal yaşam alanına en uygun alana geçişi sağlanmaktadır. Bu alan aynı zamanda ziyaretçilerin de canlıları görebildikleri alanadır

Uygun Yaşama Alanı Nasıl Oluşturuyoruz

Tüm canlılar için canlının yaşam koşullarına uygun alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu her türe göre değişkenlik gösterse de genel hatları ile bu bakım ve şartlar şu şekilde oluşmaktadır;

 • Suyun Fiziksel Su Kalitesi Parametreleri
 • Suyun Kimyasal Su Kalitesi Parametreleri
 • Ortam sıcaklıkları
 • Ortam nemleri
 • Gece gündüz süreleri
 • Gece gündüz sıcaklık farkları
 • Her canlıya uygun besin içerikleri; sebze, meyve, hayvansal protein, tahıl, bakliyat
 • Uva ve Uvb gereksinimleri.

İstanbul’da bulunan bu harika akvaryum ve su altı hayvanat bahçesi ailece yapılacak keyifli bir etkinlik olanağı sunuyor. Hem eğitici hem de eğlendirici bu deneyim ile çocukları ve gençleri sorumluluğumuzda olan ve dünyayı paylaştığımız mutlu ve sağlıklı canlılar ile tanıştırmak için sizleri mutlaka Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi’ne bekliyoruz. Biletlerinizi online üzerinden indirimli olarak almayı unutmayın.

Dünya’nın en göze çarpan akvaryum ve su altı hayvanat bahçelerine sahip olan Emaar, Dubai Aquarium and Underwater Zoo ve Marassi Aquarium and Underwater Zoo’dan sonra şimdi de İstanbul’da siz ziyaretçilerini bekliyor. 

YOL TARİFİ

Lokasyon ve Adres

Libadiye Cad. No:82 Üsküdar, İstanbul