fbpx
Skip to content Skip to footer
Sakinlerimiz

Mutlu Canlılar için Çalışıyoruz

Sorumluluğumuz altındaki 200’den fazla türün her gün bakımını sağlıyor ve en iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmeleri için çalışıyoruz. 

Konusunda uzman ekiplerimiz hayvan refahı hakkında en güncel akademik makaleleri ve yayınları yakından takip ediyorlar.

Emaar Akvaryum - Piranalar
Emaar Akvaryum - Penguenler
Canlılarımız

Aile Üyelerimizi Yakından Tanıyın

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi'nde yer alan canlıların biyografilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Emaar Akvaryum - Benekli Nehir Vatozu
Benekli Nehir Vatozu
Yaşam Alanı: Güney Amerika Beslenme: Balıklar, solucanlar ve kabuklular. Ciddi bir acıya neden olabilen güçlü bir iğnesi vardır. İğneleri kuyruğun üzerinde olup yılda birkaç kere yenilenirler. Sürekli nehir diplerinde bekleyip…
Emaar Akvaryum - Vatoz
İnek Burun Vatoz
İnek burun vatozların dikenleri diğer vatoz türlerine nazaran daha az tehlike arz eder çünkü diken daha dipte olduğu için birinin bu dikene basma şansı daha azdır.
Emaar Akvaryum - Timsah Krallığı
Timsah Balığı
Timsah balıkları, en yaşlı atalarının morfolojik özelliklerinin bazılarını koruduğundan “ilkel balık” veya “yaşayan fosil” olarak adlandırılır.
Emaar Akvaryum - Nil Varanı
Nil Varanı
Tüm monitörler gibi, son derece gelişmiş koku alma özelliklerine ve çatallı dillere sahiptirler. Burun delikleri burunlarının yukarısındadır,
Emaar Akvaryum - Çin Su Ejderi
Çin Su Ejderi
Çin su ejderleri, çoğunlukla tatlı su göllerinde ve akarsularda yaşarlar. Gündüzleri aktif olup zamanlarının çoğunu ağaçlarda ve bitkilerde geçirirler.
Emaar Akvaryum - Pangasus
Pangasus
Mekong devleri olarak da adlandırılan bu tür 350 kg ağırlığa ulaşabilir ve en büyük tatlı su balıklarından bir tanesidir.
Emaar Akvaryum - Domuz Burunlu
Domuz Burunlu Kaplumbağa
Domuz burunlu kaplumbağalar tamamen sucul değildir. Yumuşak kabukları olan kaplumbağalar olup burunları domuz burnunu andıran bir şekle sahip ve çok yumuşaktır.
Emaar Akvaryum - Yeşil İguana
Yeşil İguana
İşitme, koku ve görme duyuları çok gelişmiştir. Uzak mesafelerden dahi şekilleri, gölgeleri ve renkleri görebilirler.
Emaar Akvaryum - Rakunlar
Rakunlar
Rakunların en ilginç özelliklerinden biri yiyeceklerini suda yıkamadan yememeleridir. Aslında bu özellikleri temizlik anlayışları ile ilgili değil, yiyeceklerini kolayca çiğneyebilecekleri kıvama getirmek isteyişleriyle ilintilidir.
Emaar Akvaryum - Mirketler
Mirketler
Mirketler, her biri neredeyse eşit sayıda her iki cinsiyetten ve birden fazla çiftten ve onların yavrularından oluşan 2-30 kisilik gruplar halinde yaşayan sosyal bir memelidir.
Emaar Akvaryum - Köpekbalıkları
Köpekbalıkları
Akvaryumumuzda Bambu Köpekbalığı, Zebra Köpekbalığı, Gitar Balığı, Hemşire Köpekbalığı ve Siyah Yüzgeçli Köpekbalığı olmak üzere 5 tür köpekbalığı vardır.
Emaar Akvaryum - Vervet Maymunu
Vervet Maymunu
Vervet maymun gruplarında, bebekler muazzam bir ilginin hedefidir. Bir bebek doğduktan günler sonra, grubun her üyesi bebeği en az bir kez dokunarak veya koklayarak muayene eder. Tüm grup üyeleri bebek…
Emaar Akvaryum - Dev Su Fareleri
Dev Su Fareleri
Dev su fareleri katı birer vejetaryendir ve yiyeceklerini hem karadan hem de sudan temin edebilirler. Su bitkilerini yemek için ön pençeleriyle ağızlarına doğru iterler.
Emaar Akvaryum - Coral Reef
Mercanlar
Genelde “denizlerin yağmur ormanları” olarak adlandırılan sığ su mercan kayalıkları, Dünya üzerindeki en çeşitli ekosistemlerden birini oluşturur. Dünyanın okyanus yüzeyinin %0,1’inden azını, Fransa’nın yüzölçümünün yaklaşık yarısını kaplamalarına rağmen tüm deniz…
Emaar Akvaryum - Piranalar
Piranalar
Kırmızı Karınlı Pirana, vahşiliği ve saldırganlığıyla bilinir. Çok keskin üçgen dişlere sahiplerdir ve nehirdeki hareketi tespit etmek için de sensörlerini kullanırlar.
Emaar Akvaryum - Kayman Kertenkelesi
Kayman Kertenkelesi
Bir Kayman kertenkelesini ayırt etmenin en kolay yolu, sahip olduğu benzersiz renk düzenidir.
Uçan Sincap
Uçan sincap “şeker planörleri” (Petaurus breviceps) Avustralya ve Yeni Gine ormanlarında küçük koloniler halinde yaşayan son derece sosyal sincap büyüklüğünde canlılardır.
Emaar Akvaryum - Çıplak Fare
Çıplak Köstebek Faresi
Ne fare ne de köstebek! İsimlerine karşın çıplak köstebek fareleri fareler ve köstebeklerden daha çok kirpiler ve Gine domuzları ile yakın akrabadır.
Emaar Akvaryum - Örümcekler
Örümcek Krallığı
Dünyanın en zehirli ve tüyler ürpertici canlıları tarantulalar Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde Örümcek Krallığı’nda!
Emaar Akvaryum - Yılan Tepesi
Yılanlar
Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Yılan Tepesi alanında 5 tür yılana ev sahipliği yapıyor.
Emaar Akvaryum - Penguenler
Humboldt Penguenleri
Humboldt penguenleri yaşamlarını tek bir eşle geçirir.
Emaar Akvaryum - Samurlar
Su Samurları
Su samurları, pençelerini insanların ellerini kullandığı gibi kullanabilen tek memelidir.
Emaar Akvaryum - Yavru Timsahlar
Yavru Timsahlar
Bugünün sevimi, yarının ürkütücü yavru timsahları, Emaar Akvaryum’daki timsah krallığında ziyaretçilerini bekliyor.
Emaar Akvaryum - Kral Timsah
Kral Timsah Aramızda
Hayvanlar aleminin en muazzam canlısı, ağırlığı 750 kg ve boyu 5 metreyi bulan erkek dev tuzlu su timsahı ve dişisi İstanbul’daki yeni evi Emaar Akvaryum ve Sualtı hayvanat Bahçesi’ndeki yerini…